Czy faktoring się opłaca

Krótkie podsumowania czy faktoring się opłaca

Czy faktoring się opłaca?. Na tak postawione pytanie postaramy się udzielić zwięzłej odpowiedzi. Zdecydowana większość firm zaczyna cierpieć na zatory płatnicze. Często większe firmy wymuszając na swoich dostawcach wydłużone terminy powodują trudności w bieżącym wywiązywaniu się przez nie ze swoich płatności. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla nich w takim przypadku jest usługa faktoringowa. Dzięki zaliczkowaniu przez Faktora, nawet w tym samym dniu na swoje konto klient otrzymuje należność za wystawioną odbiorcy fakturę. Faktor zatroszczy się o przypomnienie odbiorcy o terminie zapłaty, jak również zmobilizuje go, gdy ten będzie opóźniał się z płatnościami. Na rynku jest jednak dużo firm i często brak rozeznania powoduje że klienci wybierają rozwiązania nie do końca dedykowane dla specyfiki ich firmy.

W AFC Group doradzimy na co należy zwrócić uwagę, policzymy całkowity koszt finansowania i zaproponujemy ubezpieczenie transakcji, byś uwolnił się od konsekwencji  braku płatności przez swojego kontrahenta. Z nami faktoring sfinansuje Twoją firmę.

O tym jak istotna staje się wśród firm ta usługa niech świadczą poniższe informacje przytoczone za www.faktoring.pl i dotyczące firm zrzeszonych w Polskim Związku Faktorów.

Na przestrzeni ostatnich lat chętnych korzystających z tej usługi wśród firm stale przybywa. Za pierwsze 3 kwartały 2017 roku z usług firm faktoringowych skorzystało już ponad 8,5 tyś. przedsiębiorstw, a łączna ilość faktur przekazanych do finansowania zamknęła się kwotą ponad 132 mld PLN. Jest to wzrost o 17,3% rok do roku.

Wśród firm na rynku widać również coraz większą świadomość związaną z tzw. kredytem kupiecki czyli finansowaniem odbiorcy z własnych środków. Przedsiębiorcy coraz częściej zaczynają korzystać z ubezpieczenia należności zabezpieczając się tym samym przed potencjalnym brakiem płatności przez swojego odbiorcę. W wyniku tego zdecydowanie największym zainteresowaniem obecnie cieszy się tzw. faktoring pełny, gdzie ryzyko braku płatności jest przenoszone na firmę ubezpieczeniową, w której klient albo Faktor mają wykupioną polisę ubezpieczeniową. Obecnie ten rodzaj faktoringu stanowi już ponad 58,5% obrotów całego rynku.

Firmami korzystającymi w największym stopniu z tej usługi są: firmy produkcyjne (49,83%), dystrybucja (32,14%), transport (2,83%).

Poniżej lista firm faktoringowych oraz ubezpieczyciel należności z którymi współpracujemy.

BGŻ BNP Paribas

Bibby Financial Services

BPS Faktor

BZ WBK Faktor

Magellan

Pragma Faktoring

Raiffeisen Polbank

Idea Money

Atradius

Czy faktoring się opłaca na tak postawione pytanie musi odpowiedzieć sobie sam przedsiębiorca. Statystyki jednak w tym temacie są nieubłagane. Z roku na rok przybywa zarówno klientów jak i firm oferujących faktoring. Jeżeli chcesz być o krok przed swoją konkurencją zgłoś się do nas.

W przypadku pytań prosimy o kontakt.